DriveLock

Niemiecka firma DriveLock SE została założona w 1999 roku i obecnie jest jednym z wiodących międzynarodowych specjalistów w zakresie bezpieczeństwa punktów końcowych i danych w chmurze. Posiada przedstawicielstwa w Niemczech, Australii, Singapurze, na Bliskim Wschodzie i w USA.

W czasach cyfrowej transformacji, sukces firm zależy w dużej mierze od tego, jak niezawodnie ludzie, firmy i usługi są chronione przed cyberatakami i utratą cennych danych. DriveLock postawił sobie za cel ochronę firmowych danych, urządzeń i systemów. Aby to osiągnąć, firma stawia na najnowsze technologie, doświadczonych ekspertów ds. bezpieczeństwa oraz rozwiązania oparte na modelu Zero Trust. Zero Trust oznacza zmianę paradygmatu dzisiejszych architektur bezpieczeństwa zgodnie z maksymą „Nigdy nie ufaj, zawsze sprawdzaj”. Oznacza to, że dane mogą być niezawodnie chronione nawet w nowoczesnych modelach biznesowych.

Platforma DriveLock Zero Trust łączy w sobie następujące elementy

  • Ochrona danych
  • Ochrona punktów końcowych
  • Wykrywanie i reagowanie na punkty końcowe
  • Zarządzanie tożsamością i dostępem

Rozwiązania oparte na chmurze od DriveLock oferują wielowarstwowe bezpieczeństwo; są natychmiast dostępne i ekonomicznie wydajne przy niskich kosztach inwestycji. Rozwiązania DriveLock z zakresu Device Control i Application Control posiadają certyfikat Common Criteria EAL3+ w wydaniu Agent 2019.2: Ten uznawany na całym świecie certyfikat poświadcza wysoką wiarygodność i standard bezpieczeństwa DriveLock Agent 2019.2 w oparciu o określony zestaw konfiguracji.
Nagrody:
W wyniku badania rynku „Cyber Security – Solutions & Services Germany 2020” przeprowadzonego przez firmę doradztwa technologicznego ISG, DriveLock został wyróżniony jako lider w segmencie „Data Leakage/Loss Prevention”. W badaniu użytkowników „Professional User Rating Security Solutions 2022 (PUR-S)” przeprowadzonym przez firmę analityczną techconsult, ponad 2000 firm-użytkowników pozycjonowało DriveLock jako mistrza w dziedzinie ochrony punktów końcowych wśród 37 dostawców rozwiązań IT i ich rozwiązań w Niemczech.