Armour Comms otrzymał nagrodę SC Award 2024

Armour Comms to firma specjalizująca się w bezpiecznej komunikacji poprzez Internet skupiając się na szyfrowaniu i ochronie prywatności. Oferuje rozwiązania zapewniające bezpieczną komunikację głosową, wideo, wiadomości i wideokonferencje, które chronią wrażliwe dane i spełniają różne standardy bezpieczeństwa.

Produkt firmy Armour Comms – Platforma Armour Secure Communications została uznana za najlepsze rozwiązanie w dziedzinie bezpieczeństwa komunikacji. Rozwiązanie to zostało stworzone w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na bezpieczną komunikację biznesową w erze narastających ataków z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i deepfake’ów. Armour Secure Communications jest przeznaczone do bezpiecznej współpracy na zarówno na urządzeniach BYOD jak i urządzeniach firmowych. Świetnie sprawdza się również do użytku w sieciach o niskim poziomie zaufania. 

Platforma ta łączy kilka kluczowych funkcji, w tym:
– Armour Mobile – do komunikacji podobnej do WhatsApp
– Armour Unity – do bezpiecznych wideokonferencji
– Armour Recall – do archiwizacji i audytu komunikacji

Dane są szyfrowane na każdym etapie transmisji a dodatkowo producent zaimplementował dodatkowe elementy bezpieczeństwa, takie jak ograniczenia w przechowywaniu wiadomości i przekazywaniu danych czymożliwość automatycznego usunięcia wszystkich danych w przypadku kompromitacji urządzenia.

Armour Secure Communications jest szeroko stosowane szczególnie tam, gdzie są surowe wymagania regulowane przez prawo – sektor obronny, służba zdrowia, sektor prawny i finansowy.

Platforma została oceniona przez rząd Wielkiej Brytanii jako odpowiednia do przetwarzania oficjalnych danych o charakterze poufnym, spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.