5 z 10 największych globalnych sprzedawców detalicznych wdrożyło YubiKey

Nie jest tajemnicą, że wysoka dostępność zarówno informacji o kartach płatniczych (PCI), jak i innych wrażliwych informacji sprawia, że organizacje detaliczne i hotelarskie są lukratywnym celem cyberataków. Handel detaliczny jest drugą branżą najczęściej wybieraną przez ransomware, a raport IBM Cost of a Data Breach 2022 ujawnił, że 2,94 mln USD to średni całkowity koszt naruszenia danych w branży hotelarskiej w latach 2021-2022.

Wszystko to jest spowodowane skradzionymi danymi uwierzytelniającymi przy użyciu phishingu, złośliwego oprogramowania, podmiany kart SIM oraz ataków man-in-the-middle (MiTM) i innych środków. Aby chronić się przed takimi atakami, nowoczesne, silne, odporne na phishing uwierzytelnianie wieloczynnikowe (MFA) powinno być pierwszą linią obrony każdej strategii cyberbezpieczeństwa.

Firma Yubico oferuje YubiKey – sprzętowy klucz bezpieczeństwa służący do uwierzytelniania MFA, odporny na phishing – który umożliwia szybkie i bezpieczne logowanie, zapobiega przejęciu konta, zabezpiecza urządzenia współdzielone, zapewnia zgodność z przepisami i chroni wrażliwe dane, a jednocześnie poprawia jakość obsługi klienta.

Klucze YubiKey spełniają oczekiwania użytkowników na każdym etapie ich podróży w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Więcej można przeczytać na stronie Yubico.