Akademia ISSA: Cybeer (5/2022) – Najważniejszy krok na drodze do zerowego zaufania

Nasz partner, ISSA Polska – Stowarzyszenie zajmujące się ochroną i szerzeniem wiedzy oraz dobrych praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, wraz z nami oraz naszym partnerem, firmą Appgate, zaprasza na webinar dotyczący Zero Trust Network Access.

Zgodnie z definicją Gartnera, ZTNA: to dostęp do sieci o zerowym zaufaniu (ZTNA) to produkt lub usługa, która tworzy opartą na tożsamości i kontekście, logiczną granicę dostępu wokół aplikacji lub zestawu aplikacji. Aplikacje są ukryte przed wykryciem, a dostęp jest ograniczony za pośrednictwem brokera zaufania do zbioru określonych podmiotów. Broker weryfikuje tożsamość, kontekst i przestrzeganie zasad przez określonych uczestników przed udzieleniem dostępu i zabrania przemieszczania się w inne miejsca sieci. Dzięki temu zasoby aplikacji nie są widoczne publicznie i znacznie zmniejsza się powierzchnia, którą można zaatakować.
https://www.gartner.com/en/information-technology/glossary/zero-trust-network-access-ztna-

Wraz z Zarządem ISSA Polska serdecznie zapraszam na najbliższe spotkanie z cyklu Akademia ISSA:CyBeer. Tym razem będziemy dyskutować i dzielić się doświadczeniami w zakresie Zero Trust Access Network.


Zastanowimy się dlaczego coraz więcej organizacji rezygnuje z VPN na rzecz systemów ZTNA

Agenda spotkania 30 czerwca 2022:

– Co to jest Zero Trust Network Access (ZTNA) z punktu widzenia praktycznego.
– Jakie najlepsze praktyki należy wziąć pod uwagę, stosując podejście ZTNA?
– Przypadki zagrożeń obsługiwane przez ZTNA?
– Czy ZTNA może pokonać pułapki związane z VPN?

Dyskusję (w.j.angielskim) poprowadzą:

Jamie Bodley-Scott – Senior Product Manager. Ukończył Queen Mary University of London. Opatentował cztery wynalazki, jak np. system zamykania drzwi w pojazdach. Związany z firmą AppGate od 2009 roku.

Jeremy Philpott – EMEA Regional Sales Director. absolwent Uniwersytetu Westminster. Z branżą IT związany od 2001 roku, pracował m.in. w : IBM, Veridium, DUO, Gemalto.

Rejestracja na spotkanie: https://issa.org.pl/87-akademia-issa-cybeer-5-2022-najwazniejszy-krok-na-drodze-do-zerowego-zaufania