Strategia przesuwa się do bezpieczeństwa Zero Trust: co kupują podejmujący decyzje i dlaczego

28 grudzień 2021 r

https://www.appgate.com/blog/strategy-shifts-to-zero-trust-security-what-decision-makers-are-buying-and-why

Barometr bezpieczeństwa sieci 2021 ujawnia spostrzeżenia decydentów IT na temat przyjęcia Zero Trust, w tym czego kupujący szukają podczas oceny produktów, co motywuje ich do szukania rozwiązania i gdzie są na swojej drodze do bezpieczeństwa Zero Trust.

Bezpieczeństwo Zero Trust to zmiana w kierunku – nigdy nie ufaj, szeroko weryfikuj sposób myślenia. Zero Trust Network Access (ZTNA) to podstawowy element konstrukcyjny bezpieczeństwa Zero Trust, który szybko staje się standardem bezpiecznej kontroli dostępu, zwłaszcza gdy chmura, praca zdalna i przetwarzanie brzegowe wywracają tradycyjne granice bezpieczeństwa na lewą stronę. ZTNA zaczyna się od domyślnej postawy odmowy i umożliwia zwiększenie wydajności operacyjnej przy mniejszej liczbie kompromisów między bezpieczeństwem a zwinnością.

Nowe spostrzeżenia z Barometru Inwestycji w Bezpieczeństwo Sieci

Przebadano ponad 500 amerykańskich decydentów IT, którzy nadzorują bezpieczeństwo sieci korporacyjnych, aby zrozumieć, jak oceniane są zakupy i co wpływa na ostateczne decyzje zakupowe. Ich odpowiedzi — przedstawione i przeanalizowane w ramach Barometru inwestycji w bezpieczeństwo sieci 2021 — ujawniają ważne spostrzeżenia na temat przyjęcia ZTNA, w tym:

  • Kto bierze udział w decyzji zakupowej i w jakiej roli (np. twórcy, osoby zatwierdzające, osoby mające wpływ)
  • Czego eksperci ds. bezpieczeństwa szukają w rozwiązaniu
  • Jakie potrzeby starają się zaspokoić organizacje
  • Wskaźnik przyjęcia kluczowych przypadków użycia ZTNA (np. ujednolicenie dostępu do chmury i dostępu lokalnego, zabezpieczenie starszej infrastruktury, zabezpieczenie dostępu DevOps, zastąpienie VPN itp.)
  • Dojrzałość Zero Trust w różnych elementach (np. doświadczenie użytkownika, stos technologiczny, rozwiązania, sieć, zasady, powierzchnia zagrożenia)

Pobierz raport już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób trendy cyfrowej transformacji pokonują problemy związane z zawodnymi starszymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa sieci.

Siła napędowa cyfrowej transformacji

ZTNA to coś więcej niż tylko element cyberbezpieczeństwa; właściwe rozwiązanie może również napędzać transformację cyfrową. Ale nie wszyscy dostawcy ZTNA są sobie równi, niektórzy twierdzą, że bezpieczeństwo Zero Trust mają w genach. Tak więc nabywcy korporacyjni muszą starannie wybrać odpowiedniego dostawcę ZTNA, aby osiągnąć takie wyniki, jak:

  • Wzmocnienie i uproszczenie kontroli dostępu
  • Zmniejszenie powierzchni ataku
  • Usuwanie złożoności zarządzania zasadami dla administratorów
  • Poprawa doświadczenia użytkownika
  • Uwolnienie operacji dzięki integracjom i automatyzacji

Solidne rozwiązania ZTNA, takie jak Appgate SDP, udowadniają, że możliwe jest zajęcie się najważniejszymi kwestiami, umożliwiając w ten sposób przedsiębiorstwom wdrożenie ZTNA w celu zapewnienia solidnej, skalowalnej i zrównoważonej pozycji o wysokim poziomie bezpieczeństwa, nawet przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu użytkownika i elastyczności przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz poprawić stan nadmiernego bezpieczeństwa dzięki inicjatywom bezpieczeństwa Zero Trust, oto dodatkowe zasoby do przejrzenia:

Badanie Nemertes: Korzyści z Zero Trust wykraczają daleko poza bezpieczeństwo sieci

Blog: Wdrażanie ścieżki bezpieczeństwa Zero Trust

Studium przypadku: Convoso zastępuje VPN przez ZTNA, aby umożliwić skalowalny, bezpieczny dostęp